Česká vlajka   English flag   Deutsch flag Russian flag Paintball Praha - Paintball hřiště Praha Zličín
 Školní akce pouze za 99,- Kč - podrobnosti zde Trip Advisor
Obsah stránky: Historie paintballu| Paintball dnes| Princip funkce značkovače| Kuličky| Bezpečnost| Typy her

O paintballu

Tipmann Paintball O.S. Alternativa II

Domovem paintballu jsou Spojené státy americké a i v dnešní době je zde paintball natolik populární, že získal vlastní vysílací prostor, a tak je možné sledovat důležité paintballové turnaje v přímém přenosu v televizi. Paintball se pevně zařadil mezi ostatní sporty a stále se těší dalšímu rozvoji a inovacím.


Historie paintballu

Paintball byl na začátku šedesátých let minulého století spíše zábavou farmářů a rančerů, kteří ke střelbě používali značkovače určené k označování dobytka a stromů. To se dá pokládat za úplný začátek paintballu, neboť základní princip, tedy princip vyřazení nepřítele zásahem ze značkovače je stále stejný.

Paintball dnes

Paintball zaujal své místo mezi adrenalinovými sporty a dalo by se říci, že se velice rychle rozšiřuje po celém světě včetně České republiky. Dle informačních serverů je paintball třetím nejvyhledávanějším adrenalinovým outdoorovým sportem přesto, že forma sportovního paintballu existuje pouhých 15 let. Věřte, že fyzička není ten nejdůležitější aspekt dobrého hráče paintballu. Dobrý hráč se musí umět rychle a bezchybně rozhodovat a hrát pro celý tým. Základní rozdělení paintballu:

Pokud bychom měli rozdělit paintball na dva tábory, první tábor by zaujal military paintball a ten druhý sportovní (speed) paintball. Military paintball se snaží odrážet atmosféru i podmínky reálného boje a snadno Vás vtáhne do své atmosféry. Sportovní paintball je spíše o rychlých pohybech a přesnosti střelby. Sportovní paintball se hraje obvykle na hřištích s nafukovacími překážkami. I to, že paintball hraje přes 12 milionů registrovaných hráčů paintballu potvrzuje, že je oblíbený a z vlastní zkušenosti jistě můžeme potvrdit, že je oblíbený u všech generací. Jste-li soutěživý/á, máte týmového ducha a máte rád/a adrenalin, potom zkuste paintball.

Princip funkce značkovače

Paintballový značkovač, tedy paintballová zbraň funguje na principu expanze stlačeného média. V našem případě se jedná o oxid uhličitý, který je natlakován v Co2 bombě připevněné na značkovači. Rychlost kuličky, která opouští hlaveň značkovače se pohybuje okolo 300FPS (324km/h), což je také z bezpečnostních důvodů náš limit pro hru. Kulička s takovou rychlostí je schopna mířeně doletět kolem 45 metrů, ale samozřejmě záleží i na povětrnostních podmínkách.

Semi-automat, to je označení pro poloautomatické značkovače, se kterými se setkáte zřejmě nejčastěji. Fungují na principu jednoho výstřelu po jednom stisknutí spouště. Pro rekreační hráče je tento systém střelby jistě nejvhodnější, neboť šetří municí nezkušeného střelce.

Munice / kuličky

Municí, chcete-li náboji do paintballových značkovačů jsou speciální želatinové kuličky v tenké a křehké skořápce, která obsahuje potravinářské barvivo. Vystřelená kulička je biologicky nezávadná, vodou rozpustná a z oblečení snadno vypratelná. Principem zásahu je prasknutí kuličky a označení zasaženého hráče barvou uvnitř.

Bezpečnost při paintballu

Při paintballu je kladen velký důraz na bezpečnost. Paintballový hráč je povinen používat bezpečnostní vybavení, které je mu zapůjčeno. Zejména se jedná o paintballovou masku, která kryje celý obličej a hlavně oči před zásahem. Na celou hru a dodržování bezpečnostních pravidel dohlíží organizátor profesionál.

Pár typů paintballových her

  • Zajmi vlajku (Capture the flag) - Jedná se o variantu paintballové hry, kdy je nutné ukořistit vlajku soupeře. Při této hře existuje mnoho scénářů, kde může mít vlajku pouze jeden tým, nebo třeba oba
  • Eliminace (Team deathmatch) - Základním úkolem je zneškodnit všechny hráče ze soupeřova týmu
  • Zastřel velitele - úkolem týmu je zneškodnit velitele soupeřova týmu

Existuje opravdu mnoho herních variant a scénářů. Pokud máte vlastní nápad na realizaci scénářové hry, nebojte se s námi o něj podělit a přijďte si zahrát!


Obsah stránky: Historie paintballu| Paintball dnes| Princip funkce značkovače| Kuličky| Bezpečnost| Typy her
Objednávka paintballové hry
Brigáda
Sháníme paintballového organizátora her
Příjem rezervací a objednávek
výhradně na těchto kontaktech:

Tel.: +420 725 805 738
e-mail: paintball@hrabarev.cz

Fakturační adresa
o.s.Alternativa II - projekt PaintBall
Ulice: Terronská 56
Město: Praha 6
Psč: 160 00
IČ 270 26 345
DIČ CZ 270 26 345

Zobrazit na mapě
Adresa našeho paintballového hřiště a kanceláře
paintball areál Hájek (u pražského Zličína)
Ulice: Hájecká (bez č.p. areál se nachází za obcí v polích)
Město: Hostivice - Břve
PSČ : 253 01
GPS: 50°4'2.052"N, 14°12'4.343"E

Zobrazit na mapě
Webové stránky o paintballu www.hrabarev.cz
Webdesign, SEO optimalizace, grafika | webdesign-SEO.cz 2009/2010 | administrace webu ©2010

Veškerý obsah na doméně www.HraBarev.cz je majetkem OSA II, jeho šíření není povoleno

Partneři Paintball Praha: Paintball-Shop | Bazar, servis lyží | Mountainboards 609 | Paintball online | Army shop Westarmy | Penzion Chýně

Doporučujeme: Nerezový komín | www.vyskove-prace-araneuss.cz