Česká vlajka   English flag   Deutsch flag Russian flag Paintball Praha - Paintball hřiště Praha Zličín
 Školní akce pouze za 99,- Kč - podrobnosti zde Trip Advisor
Obsah stránky: Vaše otázky| Odpovědi

FAQ - Často kladené dotazy

S ohledem na to, co Vás zajímá, a na co se ptáte, jsme pro Vás připravili sekci FAQ, kde se dozvíte odpovědi na Vámi nejčastěji kladené dotazy.

Seznam dotazů s rychlými odkazy


Odpovědi

Mohou se hry účastnit osoby mladší 18 let a děti?

Ze zákona smí paintballový značkovač (zbraň kategorie D) používat osoby starší 18 let. Osoby mladší 18 let smějí značkovače používat pouze pod dohledem osoby starší 18 let. Lze tedy říci, že ano! Nicméně doporučený věk je dle našich zkušeností min. cca od 13 let a výše – je to však velice individuální záležitost. Na našem hřišti obvykle vyžadujeme doprovod zákonného zástupce u dětí do 15 let a u osob mezi 15 a 18 lety doprovod osoby starší 18 let (po předchozí dohodě může za určitých okolností převzít dozor nad osobou mladší 18 let i náš pořadatel/organizátor).

Je zásah kuličkou bolestivý?

Nikoliv přespříliš. Každý člověk je jinak senzitivní - má jiný práh bolesti a nelze tedy paušalizovat. Někteří lidé hrají paintball pouze v kraťasech a tričku. V takovém případě však zásahy opravdu trochu více štípnou a mohou zanechat i modřinu, pokud si ale vezmete dostatečné oblečení na celé tělo, případně více vrstev (tričko, mikinu a paintballový overall), je vysoce pravděpodobné, že zásahy ucítíte, ale bolestivé tyto zásahy příliš nebudou. Dívky si občas od nás půjčují i ochrannou paintballovou vestu pro 100% ochranu.

Je paintball bezpečný?

Paintbal je dle statistik pojišťoven bezpečnější, nežli sporty jakými jsou např. fotbal, florball nebo dokonce i golf. A to zejména díky striktnímu dodržování bezpečnostních pravidel. (Např.: ochranná obličejová maska musí být nasazena na obličeji po celou dobu pobytu hráče v herním prostoru a v zázemí musí být naopak na hlavni nasazen ochranný návlek, který zabraňuje náhodnému výstřelu).

Hrají paintball i ženy (dívky)?

Zcela běžně!

Dají se zásahy paintballovou kuličkou vyprat?

Paintballová kulička je naplněna potravinářským barvivem a je vyrobena z ekologického a biologicky odbouratelného materiálu – kuličky lze tedy zcela jednoduše běžným způsobem a běžnými pracími prášky vyprat.

Můžeme si přinést vlastní kuličky?

V případě, že máte vlastní vybavení, tak ano! Pokud si půjčujete naše vybavení, musíte si koupit kuličky přímo na baru v našem areálu. Běžná cena jednoho kusu munice je 1,-Kč.

Kolik je průměrný počet vystřílených kuliček na hráče?

Počet vystřílených kuliček je velmi individuální záležitost. Počet vystřílené munice je závislý zejména na způsobu, jakým hrajete (útok, obrana, krytí spoluhráčů). Nejvíce je závislý na tom, kolik chcete za kuličky/hru utratit, neboť pokud potřebujete, můžete střílet pouze na jistotu a zcela minimálně (v takovém případě Vám může vystačit i 50 ks munice na celou akci), v opačném případě samozřejmě můžete vystřílet téměř neomezené množství munice. Průměrný hráč v našich rozlehlých areálech vystřílí běžně od cca 100 ks munice do cca 300 ks za celý den/akci.

Je možné si u vás zahrát s vlastním vybavením?

Ano! Podrobnosti naleznete zde.

Objednali jsme si u vás akci. Budeme hrát i přesto, že bude pršet?

Naše hřiště se zázemím poskytuje velmi solidní komfort pro hráče i diváky, a to i v případě velmi špatného počasí (Zastřešené a vytápěné zázemí, bar s teplými nápoji atp.). Při opravdu špatném počasí se mohou hrát hry, které se z převážné části budou odehrávat pouze v budovách a zastřešených prostorách, které jsou součástí obou našich areálů.

Jak dlouho trvá jedna hra (kolo)?

Doba hry závisí zejména na tom, jaký druh hry budete hrát. Organizátor hry Vám vždy navrhne vhodné varianty her, které se Vám budou zamlouvat a budou odpovídat Vašemu počtu, zkušenostem atp. Hry mohou trvat od několika minut (5minut) do několika hodin – závisí to pouze na tom, jaký druh her se Vám bude líbit.

Jak dlouho můžeme hrát?

Na našem hřišti se snažíme zákazníky nikterak neomezovat a je tedy pouze na nich, na jak dlouho si svou hru objednají/rezervují, pokud nemáme hřiště zarezervované, a nebo se kapacita hřiště v daném termínu neblíží plnému stavu. Z naší strany doporučujeme objednávat hry cca na 3 až 4 hodiny. Běžný člověk, pokud si nedává dlouhé pauzy, není ani fyzicky schopen delšího pobytu na hřišti, neboť hry jsou dosti fyzicky náročné (Běhání, skrývání, skákání atp.).

Co si mám vzít s sebou?

S sebou si vždy vezměte pouze sportovní, či armádní/pevnou obuv, případně šátek na hlavu. Nic jiného si brát s sebou nemusíte, neboť Vám veškeré ostatní vybavení rádi zapůjčíme přímo na hřišti. Samozřejmě Vám přímo na hřišti prodáme jakékoliv množství kuliček a na baru Vás rádi pohostíme občerstvením.

Dostanu se na vaše hřiště i jinak než autem?

Ano! Na naše hřiště kasárna Hájek se bez problému dostanete spojem hromadné dopravy, neboť Všem našim klientům zajišťujeme bezplatnou dopravu do areálu kasáren Hájek z okolních zastávek hromadné dopravy.

Co dělat, když je nás málo?

Přihlásit se na některou z veřejných akcí a nebo si rezervovat soukromou hru a nechat ji otevřenou i pro ostatní zájemce. Sami si přitom můžete stanovit, zda tuto vaši otevřenou hru necháte otevřenou pouze pro začátečníky, či pro mírně pokročilé, nebo pro všechny zájemce, případně zda ji necháte otevřenou třeba pouze pro hráče do 15 let, nebo naopak pro hráče od 18 let atp.

Jaký je minimální (doporučený) počet hráčů na hru?

Vzhledem k parametrům našich našich paintballových areálu přijímáme obvykle hry od osmi hráčů, viz parametry konkrétního hřiště. Rezervace pro skupiny menší než osm hráčů přijímáme proto pouze po předchozí vzájemné domluvě. Pokud je ve vaší skupině méně než osm hráčů, tak vám doporučujeme zúčastnit se některé z našich pravidelných veřejných akcí, na které se mohou přihlásit jak jednotlivci, tak i skupinky. Případně si můžete založit vlastní veřejnou hru ve vámi zvoleném termínu a my se vám pokusíme obstarat spoluhráče dle vámi zvolených kritérií a to tak, že tuto hru vypíšeme mezi naše veřejné hry či ji budeme nabízet osobně prostřednictvím našeho rezervačního oddělení.

Jaký je maximální doporučený počet hráčů?

Maximální počet hráčů hrajících zároveň v našich paintballových areálech stanoven není. V areálu kasáren Hájek tento počet přesahuje 200 současně hrajících hráčů. V našem druhém areálu RZ Bratronice je počet téměř neomezený.

Objednali jsme si u vás akci. Budeme hrát sami nebo nás automaticky spojíte s jinou skupinou?

Pokud o to výslovně nepožádáte nebo k tomu nedáte výslovné svolení, tak budete hrát pouze sami mezi sebou v rámci své uzavřené skupiny.

Můžeme si u vás zahrát paintball i v zimě?

Naše areály provozujeme celoročně. Není rozhodně nic záživnějšího/lepšího, než před kuličkami uskakovat do měkkých sněhových závějí. Naše areály jsou pro případ nepříznivých klimatických podmínek plně vybaveny, zejména velkým vytápěným a zastřešeným zázemím, sociálním zařízením a barem, na kterém se podávají teplé nápoje a občerstvení.

Jaké kuličky na vašem hřišti používáte?

Zásadně používáme pouze značkové kvalitní kuličky první jakosti. V případě bližšího zájmu se na nás neváhejte obrátit - rádi Vám sdělíme podrobnosti o našich aktuálních skladových zásobách.

Jaké je minimální množství kuliček, které musím spotřebovat?

Takovéto požadavky na zákazníky neklademe. Pro hru Vám může stačit třeba jen 1ks.

Z čeho je vyrobena paintballová kulička?

Obal kuličky je vyroben ze ztuženého tuku. Obdobný materiál je použit u rozpustných lékařských kapslí. Náplň kuličky je tvořena potravinářským barvivem a utajenou směsí látek, které jsou dle záruk výrobce ekologické a biologicky odbouratelné.


Obsah stránky: Vaše otázky| Odpovědi
Objednávka paintballové hry
Brigáda
Sháníme paintballového organizátora her
Příjem rezervací a objednávek
výhradně na těchto kontaktech:

Tel.: +420 725 805 738
e-mail: paintball@hrabarev.cz

Fakturační adresa
o.s.Alternativa II - projekt PaintBall
Ulice: Terronská 56
Město: Praha 6
Psč: 160 00
IČ 270 26 345
DIČ CZ 270 26 345

Zobrazit na mapě
Adresa našeho paintballového hřiště a kanceláře
paintball areál Hájek (u pražského Zličína)
Ulice: Hájecká (bez č.p. areál se nachází za obcí v polích)
Město: Hostivice - Břve
PSČ : 253 01
GPS: 50°4'2.052"N, 14°12'4.343"E

Zobrazit na mapě
Webové stránky o paintballu www.hrabarev.cz
Webdesign, SEO optimalizace, grafika | webdesign-SEO.cz 2009/2010 | administrace webu ©2010

Veškerý obsah na doméně www.HraBarev.cz je majetkem OSA II, jeho šíření není povoleno

Partneři Paintball Praha: Paintball-Shop | Bazar, servis lyží | Mountainboards 609 | Paintball online | Army shop Westarmy | Penzion Chýně

Doporučujeme: Levné vestavěné skříně na míru | Auditoři s kvalifikací | Kuchyně a nábytek Praha